Home Style Burger

Sosy i dipy do burgerów

Sosy, choć dodawane zazwyczaj jako ostatni element burgera, stanowią bardzo ważny element każdej kanapki. Nadają niepowtarzalnego smaku i spajają danie w całość. Wybór sosu może całkowicie zmienić charakter kanapki – nadać jej piekielnej ostrości halapeno lub egzotycznej słodyczy mango. Jaki więc sos do burgera wybrać?

Wybór sosów do burgerów jest naprawdę szeroki. Dla miłośników klasyki najlepiej sprawdzi się któryś z klasycznego trio: keczup, majonez lub musztarda – osobno, lub wymieszane razem. Ogromną popularnością cieszą się również sosy BBQ i tysiąca wysp, stanowiące połączenie klasyków z różnymi dodatkami.  Jeśli chcemy nadać burgerowi ostrości, najlepiej wykorzystać w tym celu sos z dodatkiem papryczki chilli, pepperoni, habanero czy jalapeno. Możemy wykorzystać również  chrzan. Dla dodania burgerowi słodkiego, owocowego posmaku można sięgnąć po mango, ananasa czy maliny. Owoce wystarczy zblendować na gładką masę i zagotować, tworząc gęsty sos. Można z nich również przygotować chutney – sos wywodzący się z kuchni indyjskiej, z dodatkiem octu winnego i przypraw.  Sosy owocowe sprawdzą się także w pikantnej wersji.

Do burgera w wersji fit idealnie sprawdzą się sosy na bazie jogurtów naturalnych, np. sos czosnkowy –  jogurt naturalny wystarczy wymieszać ze sprasowanym czosnkiem, lub tzatzyki, czyli jogurt typu greckiego z czosnkiem i ogórkiem. Sami jesteśmy w stanie przygotować domowe pesto z bazylii, suszonych pomidorów a nawet pikantne pesto z  rukoli. Jako dip do burgera świetnie sprawdzi się także guacamole z awokado czy ajwar przygotowany z grillowanej papryki.

Dla miłośników eksperymentów i odkrywania nowych smaków, warty wypróbowania może być burger z dodatkiem humusu, masła orzechowego lub tahini – pasty z sezamu.

Wybór sosów do burgerów jest ogromny i nie ogranicza się jedynie do keczupu. Co więcej, sosy można ze sobą dowolnie mieszać, by stworzyć swoją ulubioną kombinację. Chcecie pokombinować z sosami? Zachęcamy zacząć od połączenia w Home Style Prime Burger.