WAGYU PRIME BURGER

Sałaty do burgerów

Standardowym składnikiem burgerów oprócz kotleta i bułki jest liść zielonej, chrupiącej sałaty. Roślina ta jest źródłem błonnika,  także witamin z grupy B, witaminy C oraz A. Zawierają również takie składniki mineralne jak wapń, żelazo, magnez i potas. Im ciemniejsza barwa liści, tym wyższa zawartość cennych składników odżywczych. Co więcej, sałata ze względu na dużą zawartość wody jest niskokaloryczna – 1 liść sałaty dostarcza tylko 1 kcal. Sałata występuje w wielu odmianach, każda ma swoje specyficzne cechy i może nadać burgerowi wyjątkowego charakteru.

Sałata masłowa – ta odmiana posiada  miękkie liście, jest bardzo delikatna – źle znosi wysokie temperatury, jest podatna na uszkodzenia. Charakteryzuje się słodkawym smakiem. Ma wysoką zawartość witamin i składników mineralnych. Sałata lodowa – kuzynka sałaty masłowej, ma chrupiące liście, jest bardziej trwała i lepiej znosi przechowywanie. Jest jednak znacznie  uboższa w składniki odżywcze od poprzedniczki. Sałata karbowana –nazwana tak przez wygląd liści o nieregularnych, postrzępionych brzegach występuje w dwóch odmianach – zielonej i czerwonej. Jest chrupiąca i sprężysta, ma przy tym delikatny smak, nada również burgerowi okazałego wyglądu.  Sałata rzymska ma charakterystyczne, długie liście. Jest krucha, soczysta i dość wytrzymała. Zewnętrzne liście mają nieco goryczy za to orzechowy posmak, wewnętrzne z kolei słodkie i delikatne.Alternatywą dla klasycznych sałat może być roszponka – drobna sałata o delikatnych i soczystych listkach oraz słodkim smaku. Jest szczególnie bogata w potas oraz witaminę C. Jako dodatek do burgera świetnie sprawdzi się również rukola, delikatna sałata o podłużnych, cienkich liściach. Jest wyrazista w smaku, nieco gorzkawa i pikantna.

Ciekawym zamiennikiem sałaty w burgerze może być również szpinak, zwłaszcza jego młode, delikatne i chrupiące listki. Jest równie niskokaloryczny co sałata, przy tym bogaty w  żelazo i potas oraz witaminy A i K, świetnie sprawdzi się między innymi w Wagryu Prime Burger.