PRIME BURGER

Przystawki do burgerów

W restauracji, do burgera często dobieramy przeróżne przystawki, w których towarzystwie nasza kanapka zyskuje jeszcze lepszego smaku.

Klasyczną przystawką do burgera są oczywiście frytki. Takie zestawy najczęściej mają w swojej ofercie restauracje. Aby wprowadzić nieco różnorodności, można przygotować frytki ze słodkich ziemniaków – batatów, które w ostatnich latach zyskały popularność również w Polsce. Warto zrezygnować ze smażenia  frytek w głębokim oleju na rzecz pieczenia w piekarniku z dodatkiem ziół i oliwy. Zamiast klasycznego kształtu frytek można przygotujmy łódeczki lub ćwiartki ziemniaczane.

Kolejną popularną przystawką są różnego rodzaju sałatki i surówki. To świetny sposób na przemycenie do posiłku większej ilości warzyw. Najlepiej sprawdzą się sałatki na bazie sałaty, z dodatkiem świeżych warzyw i oliwy, lub surówki, np. z tartej marchewki.  Sałatki z dodatkiem majonezu nie są wskazane ponieważ znacznie zwiększają kaloryczność posiłku.

Wśród przystawek do burgerów często możemy znaleźć różne dipy, zarówno ostre jak i łagodne, a często nawet słodkie, na bazie owoców. Wśród popularnych dipów znajdują się ajwar, czyli lekko pikantna pasta z pieczonej papryki i bakłażanów, oraz tzatzyki, sos na bazie jogurtu greckiego z czosnkiem i świeżym ogórkiem.  Do bardziej nietypowych należą dipy typu chutney – indyjskie sosy na bazie owoców.

Dobrze znaną przystawką są również krążki cebulowe w cieście. Są one jednak smażone w głębokim tłuszczu, przez co stają się wysoko kalorycznym dodatkiem. Znacznie zdrowszą, a równie smaczną przystawką będą słupki surowych warzyw, np. marchewki czy selera naciowego. Ciekawym dodatkiem mogą być także różne marynowane grzyby i warzywa, na przykład buraki, kalafior czy cukinia. Tego typu przystawki świetnie sprawdzą się z różnego rodzajami sosów, o których pisaliśmy w poprzednim artykule np. masło orzechowe w połączeniu z ostrą papryką, curry, pieprzem i sokiem z limonki wyśmienicie pasuje z Prime Burger. Spróbujcie!!!