WAGYU PRIME BURGER

Nietypowe burgery

Klasyczne danie stanowiące połączenie bułki z kotletem doczekało się wielu wariacji na swój temat. Regionalne dodatki, czarne pieczywo, a nawet zastąpienie bułki pieczarkami to tylko niektóre kombinacje, które możemy dziś spotkać w restauracjach.

Burgery z regionalnymi dodatkami zyskują na popularności, dzięki połączeniu klasycznego dania kuchni amerykańskiej z wysokiej jakości, smacznymi produktami charakterystycznymi dla różnych regionów świata. Burgery z dodatkiem rukoli, szynki parmeńskiej i mozzarelli powinny posmakować miłośnikom kuchni włoskiej. Fani egzotycznych smaków znajdą burgery z dodatkiem  awokado i chutney z mango lub plastrem ananasa. Gdy mowa o regionalnych burgerach, nie może zabraknąć również propozycji
z Polski, czyli burgera z dodatkiem grillowanego oscypka i żurawiny.

Czarny burger to odmiana tego dania, charakteryzująca się nietypowym czarnym kolorem bułki. Barwa ta jest uzyskiwana poprzez barwienie pieczywa sepią – czarno brązowym barwnikiem otrzymywanym z woreczka czernidłowego mątwy.  Chociaż pierwsze takie burgery pojawiły się w Japonii, dziś możemy ich skosztować również w polskich restauracjach.

Możliwe jest również przyrządzenie burgera bez… bułki. Zamiast niej można wykorzystać pieczarki portobello (w marketach określane jako pieczarki na grilla). Ze względu na dużą średnicę przypominają rozmiarem połówki bułki i z powodzeniem mogą je zastąpić.

Oprócz klasycznych burgerów z wołowiną obecnie mamy do wyboru również burgery z innych rodzajów mięsa – wieprzowe, drobiowe a nawet rybne. Na szczególną uwagę zasługują również burgery wegetariańskie i wegańskie. W tych pierwszych mięso
z powodzeniem zastępowane jest kotletami jajecznymi lub serami (np. panierowanym camembertem lub grillowanym halloumi). W burgerach wegańskich kotlety przygotowuje się min. z nasion roślin strączkowych, batatów, dyni, boczniaków, a nawet seitanu, który jest produktem spożywczym otrzymywanym z glutenu pszennego.

Chociaż tradycyjne, klasyczne burgery nie tracą na popularności, producenci wciąż prześcigają się w wymyślaniu nowych wariantów tego dania. Warto skorzystać z szerokiego wyboru by poznać nowe smaki i wypróbować nietypowe połączenia.