LAMB PRIME BURGER

Najdziwniejsze burgery

Burgery to danie uwielbiane przez miliony osób na całym świecie. Przez dekady doczekało się wielu wariantów. Niektóre z nich zaskakują pomysłowością, inne szokują. Oto kilka najdziwniejszych burgerów, jakie do tej pory zostały wymyślone.

Nietypowe mięsa. Oprócz dobrze wszystkim znanych gatunków mięs, takich jak drób, wołowina, cielęcina, jagnięcina, burgera można przygotować również z mięsa innych zwierząt. Nietypowym, ale jeszcze nie aż tak dziwnym pomysłem jest wykorzystanie do tego celu dziczyzny. Więcej kontrowersji budzą burgery ze strusia czy kangura.

Czarne burgery. To nietypowo wyglądające danie swoją barwę zawdzięcza na szczęście w pełni naturalnym składnikom – atramentowi kałamarnicy węglowi bambusowemu. Trzeba jednak przyznać, że to, jak czarne kanapki prezentują się na talerzu, naprawdę robi wrażenie.

Burger z owadów. Chociaż owady są obfitym źródłem białka a ich spożywanie nie jest niczym niezwykłym dla mieszkańców Azji. Jednak pomysł na przygotowanie z nich kotleta do burgera wydaje się dość nietypowy. Takie kanapki można już zjeść w kilku europejskich miastach, na spróbowanie „Bug Burgera” w Polsce musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

Burger z pączkiem, czyli coś dla osób, które nigdy nie mogą zdecydować, czy mają ochotę zjeść słodko, czy wytrawnie. Burger składa się oczywiście z wołowiny, warzyw, sosów, lecz zamiast bułki wykorzystuje się donuty – amerykańskie pączki z dziurką, polane słodkim lukrem.

Chociaż do tej pory burgery doczekały się już setek kombinacji, na pewno jeszcze nie raz danie to zaskoczy konsumentów nietypowymi składnikami. Takie niestandardowe kanapki na pewno nie posmakują każdemu, mają jednak swoich miłośników wśród osób głodnych nowych kulinarnych wrażeń. A Wy mieliście okazję posmakować tego typu burgerów? Jeśli nie zachęcamy do ekperymentowania….Może warto zacząć od nieco nietypowego Lamb Prime Burgera wykonanego z jagnięciny.