PRIME BURGER

Na co zwrócić uwagę wybierając burgera

   Wiele sklepów i restauracji ma w swojej ofercie burgery. Jest to świetna opcja dla tych, którzy w natłoku codziennych obowiązków nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie ich w domu. Wybierając jednak gotowy produkt warto zwrócić uwagę na jego jakość, aby dostarczyć organizmowi to co najlepsze.

Najważniejszy składnik burgera stanowi kotlet wołowy. Wybierając gotowy produkt warto zwrócić uwagę na jego skład. Powinien zawierać wyłącznie mięso wołowe, bez domieszek mięsa wieprzowego, wody, barwników, aromatów i innych ‘”polepszaczy”. Mięso nie może być również za chude lub zbyt tłuste. Zawartość tłuszczu powinna wynosić 20 – 30%. Zamawiając burgera w restauracji warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki mięso jest przygotowywane. Najlepiej, gdy do obróbki cieplnej wykorzystywany jest grill lub patelnia grillowa, a kotleta smaży się bez dodatku tłuszczu.

Kolejnym ważnym elementem burgera jest bułka. Powinna być dobrej jakości, puszysta, lecz zbita, z jak najprostszym składem, bez barwników i konserwantów. Najczęściej do burgerów wykorzystuje się pieczywo pszenne, ale świetnie sprawdzi się również razowe lub z dodatkiem ziaren. Sztucznym, napompowanym wyrobom bułkopodobnym mówimy stanowcze „nie”.

Dopełnienie każdego burgera stanowią dodatki. W dobrym burgerze nie znajdziemy gotowych, sztucznych sosów. Ich miejsce powinien zająć wysokiej jakości keczup, majonez czy musztarda, lub przygotowane bezpośrednio przez producenta burgerów aromatyczne sosy. Warzywa wykorzystane do skomponowania burgera powinny być dojrzałe i świeże, najlepiej sezonowe, ponieważ wyróżniają się one najlepszym smakiem i najwyższą zawartością cennych składników odżywczych.

Jeśli wybierając burgera zwrócimy uwagę na wyżej wymienione aspekty, możemy być pewni, że czeka nas wartościowy posiłek oraz prawdziwa uczta dla podniebienia.