PRIME BURGER

Jak przygotować klasycznego burgera

Hamburger to jedno z najpopularniejszych dań kuchni amerykańskiej. Składa się najczęściej z grillowanego kotleta wołowego umieszczonego pomiędzy dwiema połówkami chrupiącej bułki oraz dodatków, takich jak sosy, ser i warzywa. Danie to znajduje się obecnie w menu większości restauracji, jednak z powodzeniem możemy przygotować je sami
w domu.

Do skomponowania klasycznego burgera potrzebujemy przede wszystkim mięso wołowe dobrej jakości, o zawartości tłuszczu ok. 20 – 30%.  Musimy pamiętać, że podczas smażenia nasze kotlety nieco się skurczą, dlatego warto aby ich średnica przed smażeniem była nieco większa od bułki. Burgery najlepiej smażyć na grillu lub patelni grillowej, bez dodatku tłuszczu, do uzyskania preferowanego stopnia wysmażenia mięsa.

Bułki do burgerów powinny być miękkie, ale zwarte, lekko chrupiące. Mogą być pszenne pełnoziarniste, ale sprawdzą się również razowe lub z dodatkiem ziaren. Najlepiej poszukać ich w osiedlowych piekarniach. Przed podaniem przekrojoną bułkę warto przez chwilę podpiec, aby nabrała chrupkości.

Klasyczne dodatki do burgerów to sosy – możemy użyć dobrej jakości keczupu, musztardy oraz majonezu. Reszta dodatków to kwestia indywidualnych preferencji. Do klasyki należą: ser, sałata, pomidor, cebula oraz ogórek konserwowy, jednak ilość dodatków i kombinacji jest nieograniczona.

Chociaż burgery są obecne w menu większości restauracji, warto spróbować przygotować to danie samemu. Zyskujemy wtedy pewność, że używamy składników najwyższej jakości. Samodzielne przygotowanie burgerów daje również możliwość skomponowania kanapki, która idealnie spełnia nasze preferencje smakowe.