PRIME BURGER

Burgery z owocami morza

Sposobów na przygotowanie burgerów jest wiele: od klasycznych wołowych, przez drobiowe aż po wegetariańskie czy wegańskie. Połączenie zatem burgera z owocami morza również nie jest dziś niczym zaskakującym. Kanapki takie mają szczególne wartości odżywcze – poza pełnowartościowym białkiem dostarczają również niezwykle ważnych dla zdrowia długołańcuchowych kwasów tłuszczowych omega-3: EPA i DHA.

Burger rybny, czyli tak zwany „Fishburger” to najbardziej klasyczne połączenie owoców morza i burgera. Kotleta do takiej kanapki przygotowuje się poprzez smażenie w panierce rybnego fileta, np. z miruny, dorsza czy okonia. Można również uformować kotlety z mielonego mięsa, np. łososia, leszcza lub karpia, a następnie zgrillować lub upiec w piekarniku.

Do przygotowania burgerów możemy wykorzystać znacznie więcej owoców morza. Najpopularniejsze są zdecydowanie krewetki – grillowane lub smażone w tempurze, sprawdzą się także do przyrządzenia kotleta. Ciekawym pomysłem dla miłośników morskich smaków może okazać się również wykorzystanie kalmarów lub ośmiorniczek. Warto wspomnieć, że krewetki czy kalmary nie muszą zastępować kotleta wołowego, mogą stanowić jedynie dodatek do całej kanapki, a połączenie dwóch rodzajów mięsa zapewni ciekawe doznania smakowe.

Jako dodatki do burgerów świetnie sprawdzą się algi – takie połączenie powinno zadowolić miłośników sushi, dodatkowo stanowią one ważne źródło kwasów tłuszczowych EPA i DHA dla wegetarian i wegan.

Z owoców morza korzysta się również do przyrządzenia „Black burgerów” – kanapek podawanych w czarnej bułce, która swój nietypowy jak dla pieczywa kolor zawdzięcza barwnikowi otrzymywanemu z woreczka czernidłowego mątwy.

Jeśli chcecie z kolei zwiększyć zawartość białka w swoim posiłku tego typu dodatki świetnie sprawdzą się w każdym Primer Burger-;)