PRIME BURGER

Burgerowe rekordy

Burgery od dekad podbijają podniebienia konsumentów na całym świecie. Nie zabrakło również chętnych do ustanawiania burgerowych rekordów. Oto kilka z nich, które zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.

Największy burger świata został przygotowany w 2017 roku w Niemczech. Kanapka ważyła ponad tonę, a dokładnie 1164,2 kg. Składniki użyte do jego przygotowania wystarczyłyby do sporządzenia 3000 standardowych burgerów. Po pobiciu rekordu kanapka stała się darmowym poczęstunkiem dla obserwatorów wydarzenia.

Rekord najbardziej kalorycznego burgera dostępnego w menu należy do do restauracji Heart Attack Grill w Las Vegas w USA i został ustanowiony 13 kwietnia 2012 roku. Serwowany tam „Poczwórny Bypass Burger” ważył niemal półtora kilograma i mieścił w sobie 9982 kcal. Piętrowa kanapka składa się min. z 8 kotletów i 40 kawałków bekonu.

Najdroższy burger, który uzyskał wpis do Księgi Rekordów Guinnessa został przygotowany w USA przez Juicys Foods. Rekord padł 2 lipca 2011 roku. Burger ważący  352,44 kg został sprzedany za 5 000 dolarów.

Za największego fana burgerów można uznać Harry’ego Sperla, który zgromadził największą kolekcję przedmiotów związanych z hamburgerami. Jego zbiory w chwili ustanowienia rekordu w 2014 roku liczyły 3724 gadżetów.